Rumani / Antibiotice, hyn në tregjet amerikane dhe angleze me ilaçe për Covid-19

20/07/2020 9:33 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kompania shtetërore rumune e prodhimit të medikamenteve, Antibiotice, tha se ka hyrë në tregjet e SHBA-së dhe Britanisë së Madhe me ilaçe të reja të përdorura në trajtimin e sëmundjes së koronavirusit (Covid-19). Në fillim të korrikut 2020, Antibiotice kreu dërgesat e para të dy injektuesve anti-infektivë të përdorur në trajtimin e Covid-19, për spitalet në Mbretërinë e Bashkuar dhe SHBA, tha kompania në një deklaratë të paraqitur në Bursën e Bukureshtit (BVB). Rreth 2.5 milionë shishka do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of