Rumani / BEI dhe BERZH mundësojnë 12.5 milionë euro fonde të reja për fermerët

13/07/2020 12:38 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFermerët në Rumani do të përfitojnë nga rritja e aksesit në financa falë fondeve të reja mundësuar për Agricover Credit IFN, nga Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) dhe Banka Europiane e Investimeve (BEI). Agricover Credit IFN financon sektorin bujqësor dhe punon me më shumë se 15% të të gjithë fermerëve profesionistë në Rumani. Ajo është një degë e Agricover Holding, e cila ofron agrobiznes dhe shërbime financiare për fermerët, përmes një modeli të integruar biznesi, të përqendruar në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of