Rumani/ BERZH-i premton mbështetje për reformat pro biznesit

27/01/2020 5:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka premtuar dhënien e mbështetjes së saj në drejtim të përpjekjeve të Rumanisë për të ndjekur reformat që zhbllokojnë investimet në vend”, u shpreh Presidenti i bankës, Suma Chakrabarti. “Rumania ka nevojë të rrisë investimet publike që nxisin kapitalin njerëzor dhe fizik, shërbimet publike, rrugët, hekurudhat, shëndetësinë dhe arsimin, duke përfituar kështu më shumë nga fondet strukturore të BE-së dhe sektori privat dinamik i vendit”, tha z. Chakrabarti në një deklaratë të ditëve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of