Rumani / Bie prodhimi ditor i OMV Petrom

01/02/2021 12:45 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhimi i hidrokarbureve nga grupi kryesor i naftës dhe gazit në Rumani OMV Petrom, pësoi rënie prej 7.6% në vit, ose ekuivalentin e 140.200 fuçi nafte në ditë, në tremujorin e katërt të vitit 2020, deklaroi kompania të enjten. Krahasuar me tremujorin e tretë, prodhimi ditor i hidrokarbureve të OMV Petrom, u ul me 0.77%, deklaroi kompania në një azhurnim tregtar mbi treguesit kryesorë të performancës. Vëllimi total i shitjeve ditore të hidrokarbureve arriti në një ekuivalent prej 133,300 fuçi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of