Rumani / Bien çmimet e prodhimit

23/11/2020 11:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e prodhimit në Rumani ranë në shtator, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Statistikave. Indeksi i çmimeve të prodhimit ra me 0.91% në bazë vjetore në shtator. Çmimet në tregun e brendshëm dhe atë jo të brendshëm ranë përkatësisht me 0.98% dhe 0.80% në shtator. Ndër grupet kryesore industriale, çmimet për energjinë ranë me 11.53% në shtator në bazë vjetore. Ndërkohë, çmimet për mallrat kapitale u rritën me 4.33% dhe ato për mallrat aktualë me 3.4%. Çmimet për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of