Rumani / Çmimet e prodhimit bien për të shtatin muaj radhazi në tetor

21/12/2020 10:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintÇmimet e prodhimit në Rumani ranë për të shtatin muaj radhazi në tetor, treguan të dhënat nga Instituti Kombëtar i Statistikave. Indeksi i çmimeve të prodhimit ra me 1.06% në bazë vjetore në tetor, pas një rënieje prej 0.91% në shtator. Çmimet në tregun e brendshëm dhe atë jo të brendshëm ranë përkatësisht me 1.32% dhe 0.62% në tetor. Ndër grupet kryesore industriale, çmimet për energjinë ranë me 11.87% në bazë vjetore në tetor. Ndërkohë, çmimet për mallrat kapitale u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of