Rumani / Dacia do të pezullojë prodhimin për 7 ditë

12/04/2021 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDacia, prodhuesi rumun i makinave, një njësi e Groupe Renault e Francës, do të pezullojë prodhimin për shtatë ditë në prill, për shkak të një mungese në gjysmëpërçues, njoftuan mediat lokale. Fabrika e kompanisë në Mioveni, Qarkun e Arges, do të pezullojë prodhimin në datat 1, 2, 16, 26, 27, 28 dhe 29 prill, citoi agjencia lokale e lajmeve News.ro, udhëheqësin e sindikatës në Dacia, Viorel Ungureanu. Nga 14,000 punonjës në Dacia, rreth 9,000 do të preken nga ndalimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of