Rumani / Do të emetohet 1.07 mld euro borxh i brendshëm

15/02/2021 12:36 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave e Rumanisë synon të shesë 5.2 miliardë lei (1.29 miliardë dollarë / 1.07 miliardë euro) në letra me vlerë në shkurt, duke përfshirë 600 milionë lei në oferta jo konkurruese. Ministria e Financave planifikon shtatë ankande të letrave me vlerë të qeverisë me maturim të mbetur që variojnë nga 3 në 14 vjet dhe një ankand të bonove të thesarit njëvjeçar, sipas planit të emetimit të borxhit në shkurt, botuar në Gazetën Zyrtare. Ministria shiti 7.3 miliardë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of