Rumani / Fond i Investimeve Sovrane

26/11/2018 8:11 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria e Bukureshtit miratoi një dekret emergjent për krijimin e Fondit për Zhvillim dhe Investim Sovran, që synon zhvillimin dhe hapjen e bizneseve fitimprurëse për shtetin rumun. Autoritetet planifikojnë të krijojnë instrumente për investime financiare ose ndërmjetësim financiar të aksioneve në projekte ose kompani fitimprurëse, një segment që tregu financiar rumun nuk e mbulon. Nga njëra anë, këto mekanizma duhet të kenë një efekt shumëfishues në ekonomi dhe të ndikojnë në një zhvillim të qëndrueshëm. Nga ana tjetër, duhet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of