Rumani / Gjobiten Orange dhe Vodafone Romania

02/04/2018 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintAutoriteti rumun i telekomunikacionit, Ancom, gjobiti Orange dhe Vodafone Romania për mosrespektimin e rregullores së shërbimit roaming të vendosur nga BE-ja. Pas komenteve të shumta të përdoruesve, Ancom hetoi mënyrat sipas të cilave operatorët lokalë e aplikojnë rregulloren europiane, të njohur me emrin “Roam like in home” për shërbimin roaming në Rumani. Sipas hetimeve u zbuluan parregullsi të shumta, prandaj Ancom u kërkoi operatorëve t’i zgjidhnin problemet e identifikuara brenda kufijve të caktuar kohorë. Shuma totale e gjobave të të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of