Rumani/ Italianët dhe kinezët, në konkurrencë me njëri-tjetrin për ndërtimin e urës

04/09/2017 10:57 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDy konsorciumet italiane-japoneze dhe kineze janë në konkurrencë të ashpër me njëri-tjetrin për të ndërtuar një urë me vlerë 500 milionë euro, mbi lumin Danub në Rumani dhe që është njëkohësisht projekti më i madh infrastrukturor që vendi ka parë në dekada. Rumania do të fillojë ndërtimin e projektit më të madh në fushën e infrastrukturës në 27 vitet e fundit, një urë mbi lumin Danub në Rumaninë Lindore, ku dy grupe të mëdha italiano-japoneze dhe kineze po konkurrojnë për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of