Rumani / Komisioni i BE mbështet heqjen e CVM-së në fund të 2021

05/04/2021 10:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni Europian (KE) po mbështet eliminimin e Mekanizmit të Bashkëpunimit dhe Verifikimit (CVM) për Rumaninë në fund të këtij viti, tha kryeministri i vendit, Florin Citu. “Sot pata një takim me zonjën Vera Jourova, nënkryetare e Komisionit Europian për Vlerat dhe Transparencën. Diskutuam në detaje rreth mekanizmit për sundimin e ligjit dhe mbi raportin për Rumaninë”, shkroi Citu në një postim në mediat sociale. Citu gjithashtu tha se ashtu si Jourova, edhe ai dëshiron që Rumania të përmbushë në gjysmën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of