Rumani / Kompanitë ndërkombëtare presin deri në 25% humbje të të ardhurave

06/07/2020 9:32 AM 0 komente

  Rreth 75% e kompanive rumune që janë anëtare të grupeve shumëkombëshe, vlerësojnë se të ardhurat e tyre do të bien deri në 25% këtë vit, në krahasim me 2019, si rezultat i krizës së koronavirusit, tha PwC Rumania, duke përmendur rezultatet e një studimi të ri. Rreth 15.5% e kompanive vlerësojnë se rënia e të ardhurave është midis 25 dhe 50% këtë vit, sipas sondazhit “Sfidat e çmimeve gjatë dhe pas Covid-19” të kryer nga PwC Rumania gjatë periudhës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of