Rumani/ Ligji i debatueshëm për kreditë e shtëpive po turbullon bankat

23/05/2016 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLigji që lejon debitorët e shtëpive për të pastruar kreditë e tyre të papaguara duke lëshuar pronën e tyre në bankat e vendit, që hyn në fuqi më 13 maj, tashmë ka ngjallur një reagim nga bankat, të cilat kanë rritur depozitat financiare të nevojshme për të siguruar një kredi për shtëpi. Para se ligji të miratohej nga Parlamenti, depozitat e kërkuara zinin 15 dhe 25% të vlerës së përgjithshme të huasë. Kjo përqindje është rritur tani në më shumë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of