Rumani / Ligjvënësit votojnë për shtyrjen e IPO-ve të firmave shtetërore me dy vjet

22/06/2020 12:08 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLigjvënësit rumunë miratuan një projektligj për shtyrjen me dy vjet të çdo plani për listimin ose privatizimin e kompanive në pronësi të shtetit, një veprim i cili, sipas analistëve dhe investitorëve, do të pengojë tregjet e kapitalit dhe do të izolojë ekonominë. Projektligji për mbrojtjen e interesave kombëtare, i paraqitur nga socialdemokratët – me partinë më të madhe në Parlament – vjen në një kohë kur ekonomia po përpiqet të rimëkëmbet pas një bllokimi dymujor me synimin për të parandaluar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of