Rumani/ NATO përuron forcat e reja të Detit të Zi

16/10/2017 11:01 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNATO përuroi një forcë të re shumëkombëshe të Brigadës Shumëkombëshe Juglindore të NATO-s, me seli në Craiova, Rumaninë Jugore, që synonte të kundërshtonte kërcënimin e rritur të Rusisë për rajonin e Detit të Zi. NATO do të rrisë praninë tokësore, ajrore dhe detare në Rumani dhe Bullgarinë, deklaroi gjatë kësaj jave Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg. Stoltenberg tha në një konferencë të përbashkët për shtyp me Presidentin rumun, Klaus Iohannis, se “Brigada në Rumani është vetëm një pjesë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of