Rumani, në 2020, fitimi neto i OMV Petrom bie 64%

22/02/2021 10:35 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintOMV Petrom, grupi më i madh i naftës dhe gazit në Rumani, deklaroi se fitimi i tij neto ra me 64% në bazë vjetore, në 1.291 miliard lei (318.5 milionë dollarë/265 milionë euro) në vitin 2020. Performanca e dobët u shkaktua kryesisht nga mjedisi i pafavorshëm i tregut, pasi çmimet më të ulëta dhe kriza COVID-19 patën ndikim negativ në performancën e grupit, tha OMV Petrom në një deklaratë të paudituar të paraqitur në Bursën e Aksioneve të Bukureshtit. “Përhapja […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of