Rumani / Operatorët bëjnë thirrje për ndryshime të reja në ligjin 5G

05/10/2020 9:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Operatorët rumunë i kanë kërkuar Ministrisë së Transportit dhe Lidhjeve që të ndryshojë më tej ligjin 5G të vendit, pavarësisht nga fakti se ministria publikoi një version të ri të projektligjit mbi teknologjinë 5G në fillim të shtatorit, sipas gazetës lokale Economica.net. Një nga shqetësimet kryesore të operatorëve në dy javët e fundit, kishte të bënte me efektin e mundshëm retroaktiv të legjislacionit 5G, i cili po diskutohet aktualisht. Ligji i ndryshuar u botua pas një debati dyjavor. Shoqata […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of