Rumani / Paketë stimuluese me vlerë sa 2% e PBB-së së vendit – FinMin

30/03/2020 12:44 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria minoritare centriste e Rumanisë synon të miratojë një paketë masash me vlerë pothuajse sa 2% e Prodhimit të Brendshëm Bruto, për të përballuar ndikimin ekonomik të koronavirusit, tha ministri i Financave Florin Citu. Shteti anëtar i Bashkimit Europian, i cili ka regjistruar 217 të infektuar por asnjë të vdekur, shpalli gjendjen e jashtëzakonshme të hënën. Masat që duhet të miratohen variojnë nga ndihma e të papunëve dhe garantimi i kredive, deri në shtyrjen e pagesave të taksave mbi të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of