Rumani / Parlamenti vendos rritjen e pensioneve me 40% përpara zgjedhjeve

12/10/2020 8:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Parlamenti i Rumanisë votoi për të rritur të gjitha pensionet e shtetit me 40%, duke zhbërë një rritje më të vogël nga qeveria e pakicës qendrore dhe duke hapur rrugën për ulje të mundshme të vlerësimeve dy muaj para zgjedhjeve parlamentare. Qeveria e pakicës qendrore e kryeministrit Ludovic Orban, e cila i ka rritur pensionet me 14% dhe është përpjekur të frenojë nismat e tjera të shpenzimeve sociale nga ligjvënësit e opozitës, do të sfidojë rritjen e së martës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of