Rumani / PayPoint do të shesë biznesin tek Innova Capital për rreth 47 milionë paund

16/11/2020 12:33 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPayPoint, me seli në Mbretërinë e Bashkuar, tha se ka nënshkruar një marrëveshje për të shitur biznesin e saj rumun te firma e kapitalit privat të përqendruar në EQL, Innova Capital, për rreth 47 milionë paund (61 milionë dollarë / 52 milionë euro). “Shitja është në përputhje me fokusin e PayPoint në përparësitë e tij kryesore strategjike dhe rritjen e vlerës në tregjet kryesore të Mbretërisë së Bashkuar, e cila është vendi ku do të investohen të ardhurat neto”, tha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of