Rumani / Pezullohen eksportet e drithërave dhe disa ushqimeve në vendet jashtë BE-së

20/04/2020 12:40 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRumania ka pezulluar eksportet e drithërave dhe disa produkteve ushqimore drejt vendeve jo anëtare të BE-së, duke filluar nga 10 prilli, deri në fund të gjendjes së jashtëzakonshme të imponuar për të kufizuar përhapjen e sëmundjes së koronavirusit, me urdhër të Ministrisë së Brendshme. Ndalimi i përkohshëm i eksporteve në këto destinacione bëhet me urdhër të Ministrisë së Brendshme, botuar në Fletoren Zyrtare. Gruri, elbi, tërshëra, orizi, soja, mielli i grurit, sheqeri, vaji i lulediellit dhe disa produkte pastiçerie si […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of