Rumani / Plani i investimeve për Europën, mbështetje për të përmirësuar menaxhimin e ushqimit

14/10/2019 12:46 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Europiane e Investimeve (BEI) ka pranuar t’i sigurojë një kredi prej 7.5 milionë eurosh kompanisë rumune të menaxhimit të mbeturinave ushqimore, Winnow, e cila është dhënë duke pasur ndihmën dhe mbështetjen e Planit Juncker. Kompania rumune Winnow do ta përdorë këtë fond për të zhvilluar dhe për të prezantuar zgjidhje softuerësh dhe harduerësh, për t’i ardhur në ndihmë stafit në kuzhinat profesionale, që të shikojnë se cilat lloje ushqimesh shpërdorohen më shumë dhe për pasojë, të krijojnë mbetje ushqimore. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of