Rumani / Presidenti i kërkon Kryeministres të “papërshtatshme”të largohet

07/05/2018 8:14 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPresidenti rumun i qendrës së djathtë, Klaus Iohannis, i ka bërë thirrje publikisht Kryeministres socialdemokrate, Viorica Dancila, të japë dorëheqjen, duke thënë se ajo është “e papërshtatshme për këtë post”. Arsyeja se përse Presidenti i qendrës së djathtë të Rumanisë, Klaus Iohannis, i kërkoi Kryeministres socialdemokrate, Viorica Dancila, të japë dorëheqjen, është sepse ajo nuk pranoi të ndiqte një takim në Pallatin Presidencial për të zgjidhur mosmarrëveshjet mbi politikën e jashtme dhe ekonominë midis Social Demokratëve në pushtet, Presidencës dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of