Rumani / Rriten kostot e prodhimit në prill

18/06/2018 1:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSipas të dhënave të botuara nga Instituti Kombëtar i Statistikave, inflacioni i çmimeve të prodhimit të Rumanisë u përshpejtua në prill, pas një lehtësimi të shënuar në muajin paraprak. Indeksi i çmimeve të prodhimit u rrit 4.2% në prill, rritje më e shpejtë se niveli prej 3.8% i shënuar në mars. Indeksi ka shënuar rritje që prej muajit dhjetor të 2016-s. Çmimet e tregut të brendshëm u rritën 4.1% në prill dhe çmimet e tregut të huaj u rritën me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of