Rumani/ Rritja e nivelit të pagave shqetëson institucionet financiare

22/05/2017 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPlani i qeverisë rumune të qendrës së majtë për të marrë hua një shumë të caktuar për të financuar shkurtimet e taksave, rritjet e pagave dhe për të paguar borxhet e vjetra publike, po shqetëson ekspertët dhe institucionet financiare ndërkombëtare. Rumania do të marrë hua pothuajse 13 miliardë euro gjatë vitit 2017. Ministria e Financave ka marrë mbi 4 miliardë euro në vetëm katër muaj dhe planifikon të emetojë në muajin maj pothuajse 1 miliard euro bonosh thesari, njoftoi zyra […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of