Rumani / Rritja e shitjeve me pakicë ngadalësohet në nëntor

25/01/2021 8:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShitjet me pakicë në Rumani u rritën me një ritëm më të butë në nëntor, treguan shifrat nga Instituti Kombëtar i Statistikave. Shitjet me pakicë u rritën me 5.1% në bazë vjetore në nëntor, pas një rritjeje prej 5.4% në tetor. Shitja e produkteve jo-ushqimore u rrit me 10.7% në bazë vjetore në nëntor dhe ato të ushqimit, pijeve dhe duhanit, me 4.6%. Ndërkohë, shitjet e karburanteve në dyqanet e specializuara u ulën me 4.7%. Në bazë mujore, shitjet me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of