Rumani / Shkelen sanksionet e BE-në mbi eksportet në Gjirin Persik

12/08/2019 8:24 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRumania po u shkon deri në fund eksporteve shumë të diskutuara të 70 mijë deleve të gjalla në Gjirin Persik. Edhe pse Brukseli po bën thirrje që të mos e bëjnë, pasi për shkak të temperaturave ekstreme kafshët do të vuajnë gjatë transitit. “Të dhënat e mbledhura tregojnë se kafshët e gjalla po transportohen në kushte të tmerrshme drejt Gjirit Persik gjatë verës”,- tha Vytenis Andriukaitis, Komisioneri i BE-së për Sigurinë Ushqimore dhe Shëndetin në një letër drejtuar ministres së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of