Rumani / Si po inkurajohen emigrantët të kthehen në vendin e tyre

17/02/2020 10:27 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintCardiff, Mbretëria e Bashkuar – Elena M’lenga jeton në Uells që prej vitit 2008. Pikërisht këtu ajo ka shtëpinë dhe ka lindur vajzën e saj. Ajo punon me kohë të plotë dhe paguan të gjitha taksat. Por 37-vjeçarja me origjinë nga Rumania, thotë se është përballur me një abuzim të përhershëm ksenofobik, të cilin ajo e kujton shpeshherë nga shprehja që i është thënë në mënyrë të vazhdueshme: “Nëse këtu nuk ndiheni të lumtur, atëherë kthehuni në atdheun tuaj”. Maria […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of