Rumani/ Tregu lokal i Teknologjisë së Informacionit do të arrijë në 5.9 mld euro në fund të 2019

23/12/2019 11:48 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregu lokal i Teknologjisë së Informacionit të Rumanisë pritet të arrijë një total prej 5.9 miliardë eurosh deri në fund të vitit 2019, ku rreth 78 për qind e kësaj vlere gjenerohet nga eksportet, publikuar në Economyica.net ku citohet Shoqata Rumune e Punëdhënësve të Programeve dhe Shërbimeve të Industrisë (Anis). Në të njëjtën kohë, numri i të punësuarve në sektorin e Teknologjisë së Informacionit po rritet në mënyrë të qëndrueshme, mesatarisht me 10 për qind në vit, por gjithsesi vazhdon […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of