Rumani / Ulet prodhimi industrial  

29/03/2021 10:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhimi industrial i Rumanisë ra në janar krahasuar me një vit më parë, i nxitur nga rënia në prodhimin e minierave dhe guroreve, treguan të premten shifrat nga zyra e statistikave. Prodhimi industrial ra me 0.9% në bazë vjetore në janar. Prodhimi në manifakturë ra me 0.3% dhe në industrinë e minierave dhe guroreve u tkurr me 13.8%. Prodhimi në sektorin e shërbimeve u rrit me 0.3%. Krahasuar me muajin e kaluar, prodhimi industrial mbeti i pandryshuar. Në një bazë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of