Rumani / Vlera e tregut të shitblerjeve bie 6% në vitin 2020

05/04/2021 10:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintTregu i bashkimeve dhe blerjeve të Rumanisë (M&A) u tkurr me 6% në bazë vjetore, në 4.9 miliardë euro (5.83 miliardë dollarë) në vitin 2020, për shkak të pasigurive të lidhura me Covid-19, deklaroi firma këshillimore PricewaterhouseCoopers (PwC). Numri i transaksioneve të regjistruara në Rumani në vitin 2020, u rrit me 18% në vit në 254, tha PwC në një njoftim për shtyp. Kalkulimet bazohen në informacionin publik për transaksionet në vitin 2020. Aty ku nuk kishte të dhëna publike, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of