Rumania kërkon ndihmën e Bankës Botërore për rregullimin e autostradave

02/10/2017 10:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMe projektet e shumta të autostradës të zvarritura prej kohësh nga paaftësia dhe korrupsioni, qeveria po i kërkon ndihmë Bankës Botërore, me shpresën se ajo mund ta ndihmojë atë të marrë sërish drejtimin e duhur. Kryeministri rumun, Mihai Tudose, i kërkoi javën e shkuar Bankës Botërore që ta ndihmonte në menaxhimin e një projekti të ri, por bazuar mbi një ide të vjetër. Kohët e fundit, qeveria rumune i është drejtuar Bankës Botërore për ndihmë në lidhje me projektet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of