Rusia, Qeveria me e pasur ne Bote

07/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Per kete vit Rusia renditet e dyta ne Bote persa i perket numrit te miliardereve, por, nga ana tjeter, ze vendin e pare ne Bote kur behet fjale per pasurine e qeverise e te anetareve te saj. Dymbedhjete miliardere jane ulur ne vendet e kuvendit te vendit dhe vlera e pasurise se tyre llogaritet ne 41 miliard $. Me keto shifra ata qendrojne perkrah me koleget e tyre kuvendore, qe jane me pak te pasur dhe pasuria e te […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of