rVolkswagenr behet prodhuesi i pare ne bote

31/01/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Toyota” i dhuroi vitin e kaluar “skeptrin” e liderit botëror “Volskwagen”, pas marrëveshjes mes shtëpisë “Wolfsburg” dhe japonezes “Suzuki”. Këtë e bën të ditur e përditshmja japoneze “Yomiuri Shimbun”. Shitjet e “Toyota” u vlerësuan në 7,81 milionë euro (-13% për vitin 2008), përkundrejt 8.6 milionë eurove të “Volkswagen” e “Suzuki”, saktëson gazeta. Duke përjashtuar “Suzuki”, shitjet e grupit gjerman janë të barabarta me rekordin 6.29 milionë (+1.1% në vitin 2008). “Toyota” i hoqi në vitin 2008, vendin e parë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of