rVolkswagenr dhe rPorscher

30/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pavarësisht një shkrirjeje me probleme, prodhuesi më i madh i makinave në Gjermani po ecën mirë Armiqësia midis “Porsche” dhe Volkswagen dhe midis familjeve Piwch dhe Porsche, që kanë në pronësi pjesën më të madhe të tyre, u zvarrit për dy vjet. Së pari, “Porsche” i vogël, që prodhon 100,000 makina në vit, u përpoq të kontrollonte “Volkswagen”, prodhuesin më të madh në Europë të makinave, i cili prodhon 6 milionë në vit. Por, kompania e makinave sportive u […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of