Salillari fiton koncesionin

29/05/2017 10:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërtimi i terminalit të pasagjerëve në Tiranë Agjencia e Prokurimit Publik shpalli fitues bashkimin e kompanive SALILLARI” sh.p.k. & “HELLAS SERVIS” sh.p.k. & ANALYSIS COMPUTER & SERVIS SA & “Klodioda” për ndërtimin me koncesion partneritet publik-privat të Terminalit të Transportit Publik në Tiranë. Periudha e koncesionit do të jetë prej 33 vjetësh dhe kompania Salillari ka paraqitur një tarifë koncesioni prej 2% dhe një zbritje në tarifat e terminalit, prej 50%. Kompania fituese ka paraqitur në ofertën e saj një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of