Sallamet, gati rritja e cmimeve

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Nga Laura çela  Pas shtrenjtimit te lendeve te para, prodhuesit e sallameve dhe proshutave konfirmojne rritjen e çmimit te tyre deri ne 25%. Ne 2007-en kompanite kryesore ne vend rriten xhirot dhe fitimet e tyre, por Ministria e Bujqesise konfirmon ulje te prodhimit vendas. çmimet e sallameve dhe te proshutave pritet te pesojne nje rritje te ndjeshme çmimesh. Pas rritjes se çmimit per lendet e para industrialistet po pergatisin edhe listat e reja te çmimeve, per te mos sakrifikuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of