“Saranda, me çmime 20% më të lira. Fati i turizmit varet nga kufiri me Greqinë”

25/05/2020 10:21 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBen Çipa, Administrator “Sipa Tours”   Saranda, prej disa vitesh, operon me turizëm të organizuar, edhe pse jo në kapacitetet e Golemit. Ben Çipa, administrator i agjencisë “Sipa Tours”, shprehet se polakët dhe nordikët përdorin Korfuzin si aeroport për të vijuar pastaj drejt Shqipërisë me traget. Nëse kufiri me Greqinë do të mbetet mbyllur, ky mund të kthehet në një problem real për sektorin, ashtu sikurse hapja mund të jetë shpëtimi. Ai thotë se operatorët e hotelerisë kanë rënë dakord […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of