Sarkozy po gabon me reformen e televizioneve

10/09/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga te gjitha reformat e propozuara nga Presidenti Nicolas Sarkozy ne vitin e tij te pare ne zyre, pak kane provokuar kaq shume argumente e furi sa propozimi i tij per te ndaluar reklamat ne sektorin e transmetimeve publike ne France, shkruan Financial Times. Duke pasur parasysh problemet e shumta ekonmike, sociale dhe strukturore me te cilat po perballet Franca, te reformosh nje sistem transmetimesh shteterore, qe funksionon ne menyre te perkryer, veshtire se mund te kualifikohet si nje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of