Sejko: Bankat të monitorojnë rreziqet që shoqërojnë përdorimin e teknologjisë në shërbimet financiare

25/11/2019 9:04 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGuvernatori i Bankës së Shqipërisë, z. Gent Sejko, në konferencën e nivelit të lartë me temë “Rreziqet dhe mundësitë në një sektor financiar dinamik – Perspektiva zhvillimore”, organizuar nga Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, diskutoi rreth mundësive dhe rreziqet për zhvillimin e sektorit financiar në ekonomitë e tregut në zhvillim, rasti i Ballkanit Perëndimor. Diskutimi i Guvernatorit u përqendrua te progresi i bërë në sektorin financiar dhe kontributi i dhënë nga aktorët e tregut dhe autoritetet rregullatore në ekonomitë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of