Sejko: Jemi optimistë që ekonomia do të gjallërohet në dy vitet e ardhshme

14/12/2020 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGuvernatori Gent Sejko tha të mërkurën se, Banka e Shqipërisë ngelet optimiste që aktiviteti ekonomik pritet të rigjallërohet në dy vitet e ardhshme. Gjatë fjalës në workshop-in XIV të Kërkimeve Ekonomike në Europën Juglindore, Guvernatori tha se, pavarësisht goditjes së fortë nga pandemia, masat e marra nga Banka e Shqipërisë ofruan stimulin monetar të nevojshëm për të mbështetur funksionimin normal të tregjeve financiare dhe për të siguruar fluksin e kredisë në ekonomi. Normat e interesit për individët dhe bizneset janë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of