Sejko: Kriza e pandemisë do të jetë më afatshkurtër se ajo e vitit 2008

18/01/2021 8:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka e Shqipërisë mendon se kriza ekonomike që shkaktoi pandemia e COVID-19 do të zgjasë më pak krahasuar me krizën globale të vitit 2008. Gjatë fjalës në forumin vjetor për vendet e Europës Qendrore dhe Lindore, që organizohet nga Euromoney, Guvernatori Gent Sejko tha se ndikimet negative pritet të jenë të një natyre më afatshkurtër dhe kthimi duhet të jetë i shpejtë, nëse situata me vaksinimin ndaj COVID-19 shkon drejt normalizimit. Sipas tij, pasojat ekonomike erdhën si rezultat i kufizimeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of