Sejko: Rikuperimi i ekonomisë po varet nga sjellja e pandemisë

10/08/2020 11:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKëshilli Mbikëqyrës gjykon se efekti i pandemisë në ekonomi do të vijë progresivisht drejt reduktimit në tremujorët në vijim, ndonëse rikuperimi pritet të jetë i ngadaltë dhe balanca e rreziqeve mbetet në kahun e poshtëm. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, duke folur në emër të këshillit, tha se në skenarin bazë, aktiviteti ekonomik në vend pritet të shënojë pikun e ngadalësimit në tremujorin e dytë, të vijojë të mbetet në territor negativ gjatë dy tremujorëve në vijim, dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of