Sejko: Shtohen rreziqet, interesi mund të ulet

10/02/2020 8:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintGuvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka deklaruar në daljen për mediat se informacioni i ri i marrë në analizë sugjeron se aktiviteti ekonomik në vend u godit nga tërmeti i datës 26 nëntor, por kjo goditje nuk ka dëmtuar trendin afatmesëm dhe afatgjatë të zhvillimit. Pasojat e tërmetit pritet të kenë një efekt rezultant ngadalësues në rritje dhe në inflacion, por ky ngadalësim pritet të jetë i përkohshëm dhe i përqendruar gjatë vitit 2020. “Përditësimi i skenarit bazë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of