Sejko zbardh dimensionet e krizës: Papunësia do të rritet, të ardhurat e familjeve do të ulen

06/07/2020 9:02 AM 0 komente

Pandemia Covid-19 dhe masat e nevojshme për kontrollin e saj, kanë dhënë një goditje të fortë te familjet dhe bizneset shqiptare në tre muajt e fundit. Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, gjatë raportimit në Kuvend tha se, ekonomia shqiptare pritet të shënojë rënie në vitin 2020, e cila do të shoqërohet me rritje të papunësisë, me rënie të të ardhurave familjare, si dhe me përkeqësim të situatës financiare të bizneseve dhe shtim të kredive me probleme në sektorin bankar. Kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of