Sektoret prioritare te MBUMK-se per 2008-en

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint 1- Specializimi i prodhimit Nje orientim, te cilin Ministria e Bujqesise e ka nxitur gjate vitit 2007 ishte ai i specializimit te prodhimit. Kjo e fundit parashikohet te jete nje nder prioritetet kryesore te MBUMK-se edhe per kete vit. Asnje nga ekspertet e bujqesise nuk pergezon me fermerin shqiptar qe mbjell shume kultura, dhe rrit disa lloj bagetish. Gjate vitit te kaluar takimet e ministrit me fermeret (rreth 147 takime) kane patur ne qender te bisedave orientimin e fermereve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of