Sektori IT mbetet i paprekur nga COVID-19

13/07/2020 12:14 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ndryshe paraqitet situata në sektorin IT (teknologjisë së informacionit) ku kompanitë janë aktive. Rënia e xhiros 10 deri 15% në periudhën e pandemisë, nuk ndikon te qëndrueshmëria dhe nuk e cenon vazhdimësinë e aktivitetit të tyre, sipas administratorit të kompanisë më të madhe të teknologjisë, “Infosoft Systems”. “As rënia e xhiros nuk përbën shqetësim për ruajtjen e pozicionit në treg dhe qëndrueshmërisë së kompanive. Shumë kompani me të cilat bashkëpunojmë konstatojmë se kjo periudhë ka vlejtur për ripozicionimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of