Serbi Cooper Tire do të rrisë kapacitetin në fabrikën Kruševac

03/08/2020 9:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Cooper Tire Serbia, një degë e Cooper Tyre & Rubber Company, njoftoi se po zhvillon një projekt ndërtimi, për të rritur kapacitetin e prodhimit në fabrikën e prodhimit të gomave në Kruševac. Projekti do t’i mundësojë fabrikës prodhimin e gomave të reja me diametër më të madh dhe do të rrisë kapacitetin vjetor të prodhimit me afërsisht një të tretën. Përveç kësaj, kompania po planifikon të shtojë edhe 118 vende të reja pune. Projekti mbështetet nga rreth 8 milionë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of