Serbi / Halkbank e Turqisë hap degën e saj të 34

24/06/2019 1:12 PM 0 komente

Huadhënësi turk, Halkbank, hapi në fillim të këtij muaji, degën e 34 të tij në Serbi. Në përurimin e kësaj dege, në qytetin lindor të Smederevos, Drejtori i Përgjithshëm i Halkbank në Serbi, Kenan Bozkurt, tha se vendimi për të hapur degën e re në qytetin e Smederevos u mor pasi ai është një prej qyteteve më të vjetër të Serbisë dhe me një histori të pasur. Ambasadori turk në Serbi, Tanju Bilgiç, tha se Halkbank është një nga arsyet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of